onecloud.com.tr

Modern Zamanların Modern Çözümler Çağrısı


Yıllık geçiş ritüeli yine burada - Veri Merkezi Yedekleme ve Kurtarma Çözümleri için Gartner Magic Quadrant'ı. Deneyimlerimize dayanarak, son birkaç yılda tekrar açıldı, ancak Gartner analist ekibinin düzenli bir programa geri dönmesinden çok memnunum. Neden?

 

Pek çok insan, ünlü grafik için hemen Magic Quadrant'ı düşünüyor - ve elbette, Cohesity'nin 2019'daki ilk yılımızda Visionary'den, ikincimizde bir Lidere dönüşmesinden çok gurur duyuyoruz. görünüm.

 

Ancak, Magic Quadrant, bir çeyreğe yerleştirilmekten çok daha fazlasıdır. Pazar ortamına ve BT ve teknolojideki değişen dinamiklere kapsamlı bir bakış. Ve oğlum bu yıl değişim açısından konuşacak çok şey var!

 

Yazılım Tanımlı Yükseliş

 

Bizim bakış açımızdan, son bir avuç Magic Quadrant raporuna bakıldığında, yedekleme ve kurtarma mimarisinde tektonik bir değişim açıkça görülmektedir. Sadece beş yıl önce, Lider olarak konumlandırılan birçok satıcı, 10 ila 20 yıllık mimarilere dayanan çözümlere sahip şirketlerdir. 2020 Gartner Magic Quadrant ile Bizce, için, artık uzak bir kayma görüyoruz dan tescilli donanıma bağlı monolitik çözümlere için yazılım tanımlı olan çözümlerin.

 

Toplam sahip olma maliyetine bağlı en bariz olan bu değişimin birçok nedeni olduğuna inanıyoruz. Gartner'ın yakın tarihli bir raporunda belirttiği gibi, "Bazı Gartner müşterileri, x86 endüstri standardı donanım kullanımından ve daha düşük maliyetli yükseltmeler ve bakımdan kaynaklanan altyapı SDS'si ile% 40'a varan TCO düşüşü bildirdi." 1 Ayrıca müşterilerin, çok satıcılı, heterojen kümeler gibi esneklik ve performans gibi benzersiz seçenekler sunan modern yedekleme çözümleri ve veri yönetimi platformları aradıklarına inanıyoruz .

 

Kendi performans verilerimiz bunun böyle olduğunu gösteriyor. Uyumluluk, 2019 mali yılımızda yazılım gelirlerinde% 100 artış ve 1 milyon $ veya daha fazla bireysel siparişler% 350 artış gördü .

 

SaaS Tabanlı Merkezi Yönetim — Zaman Hakkında

 

Yedekleme ve kurtarmada gördüğümüz tektonik değişim aynı zamanda kullanım kolaylığı ve basitlikle de ilgilidir. Kendi araştırmamıza göre, birçok kuruluş için yedekleme ortamları genellikle farklı satıcılardan beş veya daha fazla nokta ürünü içerir. BT'nin hiçbir hatası, sayısız entegrasyon ve birden fazla yönetim noktası, zaten aşırı yük altında olan çoğu BT ekibi için önemli bir zaman kaybına neden olmadı ve verileri uçta ve bulutta korumayı düşündüğünüzde sorun daha da artıyor. Bunun, Gartner'ın Pazara Genel Bakış açıklamasında pazarın dönüşümünde yaptığı ilk çağrı olmasına şaşmamalı! 2

 

BT'de tek bir cam bölmesi (satıcılar tarafından aşırı kullanılan bir terim) olmasa da, yedekleme ve kurtarma için tek bir yönetim arabirimi zamanıdır. Cohesity'nin Helios'a sağladığı tam olarak bu. Bir SaaS teklifi olarak Helios, yazılım yükseltmelerine gerek kalmadan müşterinin tüm yönetim etki alanında yeni özelliklerin avantajlarını sağlar. Helios tarafından sağlanan merkezi yönetimin bir güç olarak görülmesinden memnuniyet duyuyoruz. Ve basit bir kontrol panelinden daha fazlası olan Helios, izleme, uyarılar sağlıyor ve hatta proaktif bakım için kendi destek vakalarını da artıracak, ki bunun da Gartner'ın Cohesity'yi tanımasına katkıda bulunduğuna inanıyoruz.

 

Fidye Yazılımı Savunması Masraftır

 

Ne yazık ki, fidye yazılımı tarafından saldırıya uğrayan en son organizasyon hakkında neredeyse her gün duyuyoruz. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, saldırılardaki keskin artış göz önüne alındığında, bizim bakış açımızdan fidye yazılımlarının bu yılki Magic Quadrant raporunda önemli bir rol oynaması şaşırtıcı değil. Bu, açılış alt başlığında ve belgede 17 kez yer alıyor ve Gartner'ın Pazara Genel Bakış bölümünde bahsedilen ikinci piyasa dönüşümü. 2 Eminiz, bu nedenle güçlü bir fidye yazılımı koruması ve hızlı kurtarmanın önemi Magic Quadrant ortamını da değiştirdi.

 

Uyumluluk, saldırı yüzeyini azaltan, yedeklemenin bir fidye yazılımı hedefi haline gelmesini önleyen, eyleme geçirilebilir öneriler sağlarken birincil kaynaklara yönelik saldırıların tespit edilmesine yardımcı olmak için makine öğrenimini kullanan ve gerektiğinde, kuruluşların kurtarma işlemlerini hızla ve tahmin edilebilecek şekilde güçlendiren güçlü bir dizi özellik sunar. kesinti süresini azaltmak için bir saldırı.

 

Son Çekimler

 

Bu pazar, modernizasyon için çoktan gecikmiştir. Kuruluşlar, modern BT'nin diğer pek çok alanında elde edilen basitliği sağlayan bir çözümde, en kritik iş varlıkları olan verileri için koruma ve kurtarmayı hak ediyor.

 

Bu Magic Quadrant'ta Lider olmak ile Gartner Peer Insights 'Müşterinin Sesi': Veri Merkezi Yedekleme ve Kurtarma Çözümleri raporunda 3 Müşterinin Seçimi olarak kabul edilmek arasında, yedekleme, kurtarma ve kurtarma konularında son derece basit yaklaşımımıza güveniyoruz. veri yönetimi piyasada yankılanıyor.

 

Daha fazlasını öğrenmeye hazır mısınız?

 

Veri Merkezi Yedekleme ve Kurtarma Çözümleri için 2020 Gartner Magic Quadrant'ın kendi kopyasını edinin