onecloud.com.tr

HPE Synergy'de HPE Ezmeral Konteyner Platformu ile uygulama modernizasyonu


Bazı kuruluşlar, üretim düzeyinde güvenlik sağlarken önemli ölçüde yeniden düzenleme yapmadan bulutta yerel olmayan iş yüklerini konteyner haline getirmek ister. Diğerleri kapsayıcıları uygun ölçekte çalıştırmak istiyor ancak sanallaştırma performansından ve lisans vergisinden kaçınıyor. Yine de, diğer kuruluşlar, kalıcı uygulama depolama ihtiyaçları için altyapı yönetilebilirliklerini basitleştirmek veya yüksek performanslı blok depolamayı artırmak istiyorlar.

Kapsayıcılar kullanarak şirket içi bilgi sitenizi modernize ederken bunların tümü popüler hedeflerdir. Ancak bunları başarmak zor olabilir. Bu blog, işletmelerin karşılaştığı tipik zorlukları ve bunların nasıl çözüleceğini tartışacaktır.

BT ortamlarındaki zorluklar

Altyapıyı ve uygulamaları geleneksel bir ortamdan kapsayıcıya alınmış bir ortama modernleştirirken, BT ekibinin hem altyapıyı hem de DevOps / otomasyon zorluklarını ele alması gerekir.

Altyapı zorlukları açısından, sahip olma maliyeti büyük bir endişe kaynağıdır. Uzun vadeli ihtiyaçları karşılamak için, genellikle mevcut altyapı gereğinden fazla tedarik edilir ve bu da hem CapEx hem de OpEx maliyetlerine eklenir. Doğru seçimler yaşam döngüsü yönetiminin sorunsuz olmasını sağlayacağından, konteynerlere geçişte geniş uzmanlık ve derin teknoloji ve ürün bilgisi de gereklidir. BT'nin ayrıca, iş taleplerini karşılayacak çevikliğe sahip olması için altyapının ölçekli olarak tedarik edilmesini sağlaması gerekir. Yeni mimarinin iş taleplerini karşılamasını sağlamak için kullanılabilirlik önemlidir.

DevOps ve Otomasyon söz konusu olduğunda, BT'nin yaşam döngüsü yönetimini dikkate alması gerekir. Bu, mevcut ve gelecekteki ihtiyaçları karşılamak için altyapının sağlanması, yönetilmesi ve kullanımdan kaldırılması / yeniden amaçlandırılmasını içerir. Farklı altyapı bileşenlerini yönetmek sıklıkla karmaşıklık ekleyen birden fazla araç gerektirdiğinden, BT'nin çözümlerin karmaşıklığı hakkında da düşünmesi gerekir. Güvenlik de çok önemlidir. Kurumsal BT mağazaları, tehditlere karşı koruma sağlamalı ve uyumluluğu sağlamalıdır.

HPE Ezmeral Konteyner Platformu bu zorlukları çözüyor

Hewlett Packard Enterprise (HPE), HPE Synergy ve HPE Nimble Storage üzerinde HPE Ezmeral Konteyner Platformu için HPE Referans Mimarisi ile tüm bu zorlukların üstesinden gelebilir .

Containerization ve Kubernetes, kuruluşların uygulamaları geliştirme, dağıtma ve yönetme yöntemlerini hızla değiştiriyor. Kurumsal kuruluşlar, uygulama geliştirme ve yeniliğin hızını artırmak ve daha fazla verimlilik ve taşınabilirlikten yararlanmak için kapsayıcıları benimsiyor ve bulutta yerel mikro hizmet mimarisini benimsiyor. Kubernetes, kapsayıcı düzenlemesi için fiili, açık kaynak standardı ve bulutta yerel mimariler için temel bir yapı taşı olarak ortaya çıktı.

HPE Ezmeral Container Platform , çok çeşitli kullanım durumları için Kubernetes'i uygun ölçekte dağıtmak için kurumsal düzeyde bir platform sağlar . Veri merkezlerinizde, herhangi bir bulutta veya uçta, uygulama modernleştirme çabalarınızı hızlandırmak ve kalıcı konteyner depolamayla veriye dayalı uygulamaları çalıştırmak için kurumsal düzeyde bir çözüm sağlar. Bu yetkilidir HPE Ezmeral Veri Kumaş , yönetimi ve veri-güdümlü uygulamalar için hazırlık kolaylaştıran benzersiz ölçekte, performans ve güvenilirliği ile ilgili bir küresel dağıtılmış veri deposu. Sonuç, verilerin ve analitiğin uçtan buluta taşınmasını kolaylaştırır.

HPE Ezmeral Container Genel Bakış
HPE Ezmeral Konteyner Platformu

HPE Synergy, yeni nesil bilgi işlem, çeşitli depolama seçenekleri, geleceğe hazır ağ bağlantısı ve tek bir tümleşik yönetim platformunu bir araya getiriyor. Yazılım tanımlı zeka ile HPE Synergy, günlük operasyonlarınız için gereken karmaşıklığı ve zamanı ortadan kaldırmak için otomasyonu kullanır, böylece üretkenliği artırır ve maliyetleri düşürür. HPE Synergy, şirket içi altyapının basitliğini sağlamak için tek bir arabirim ve tekrarlanabilir şablonlarla% 100 programlanabilir. Ve birleşik bir API ile düzinelerce popüler yönetimi, açık kaynaklı otomasyonu ve Chef, Docker ve OpenStack gibi DevOps araçlarını sorunsuz bir şekilde entegre edebilirsiniz.

Bu çözümde HPE, HPE Ezmeral Konteyner Platformu dağıtımını ve güncellemelerini hızlandıran Ansible ve Python otomasyonu aracılığıyla altyapının dağıtımını ve yaşam döngüsü yönetimini basitleştirir. HPE Nimble Storage, veri yönetimi ve yüksek kullanılabilirlik dahil olmak üzere kurumsal düzeyde kalıcı blok depolama sağlar. Sysdig Secure ve Sysdig Monitor, bu çözümde konteyner platformunun güvenliğini sağlamak ve izlemek için kullanılır. Şekil 2, çözüm mimarisini göstermektedir.

 
HPE Ezmeral Container Platform Çözüm Mimarisi

Referans mimarinin kapsadığı yönlerin bir özeti şunları içerir:

HPE Ezmeral Container platformunun fiziksel kaynaklarla dağıtımına ilişkin rehberlik:
HPE Ezmeral denetleyici, ağ geçidi, ana ve çalışan düğümleri, yüksek düzeyde erişilebilir bir mimariyi etkinleştirmek için Red Hat Enterprise Linux çalıştıran on bir (11) HPE Synergy 480 Gen10 Hesaplama Modülünde çıplak metal üzerinde konuşlandırılır.
Tüm HPE Ezmeral düğümleri için işletim sistemi, düğüm gereksinimlerine göre programlı olarak yapılandırılır ve sağlanır.
Tüm HPE Ezmeral düğümleri için programlı kurulum sonrası yapılandırma.
Uygulamanız için kalıcı depolama ihtiyaçları için yüksek performanslı blok depolamalara olanak tanıyan HPE Nimble Storage kullanım kılavuzu. Uygulamalar için Ham Blok Hacmi, Hacim Anlık Görüntüleri, Hacim Genişletme ve Hacim Klonlama ve Satır İçi Geçici Hacimler sağlar.
HPE Ezmeral Konteyner Platformunda konteynerlerin güvenliği ve izlenmesi hakkında rehberlik
Lightweight Sysdig Agent, küme içindeki düğümlere yüklenir. Bu aracılar, Sysdig Monitor ve Sysdig Secure işlevselliğini etkinleştirmek için bir arka plan programı olarak çalışır.
HPE Ezmeral Konteyner Platformunda uygulamaların konteynerizasyonunu ve dağıtımını sağlamak için KubeDirector'ı kullanma
Dağıtım kılavuzu ile birlikte bu referans mimari, HPE Ezmeral Konteyner Platformunun konuşlandırılması için altyapı oluşturmak için basitleştirilmiş ve etkili bir otomasyon mekanizması göstermektedir. Bu çözüm, HPE altyapısında konteyner çözümünü gündeme getirirken, HPE Ezmeral Konteyner Platformunun hızlandırılmış bir dağıtımını mümkün kılarak manuel çabayı% 85 ve dağıtım süresini% 70 azaltır. HPE Ezmeral Container Platform, kalıcı depolama ile KubeDirector kullanarak konteynerler üzerinde bulut tabanlı olmayan monolitik uygulamaları dağıtmanıza olanak tanır.

Daha fazla bilgiye bağlanın

HPE Nimble Storage ile HPE Synergy üzerinde HPE Ezmeral Konteyner Platformu için HPE Referans Mimarisi, altyapı sağlama, yönetilebilirlik, ölçeklenebilirlik, uygulama modernizasyonu, kalıcı depolama ve güvenlik gibi temel gereksinimleri ele alır.

Referans Mimarisine şu adresten bakabilirsiniz : www.hpe.com/info/ra .

Dağıtım kılavuzlarına ve beraberindeki Ansible & Python dağıtım komut dosyalarına buradan erişebilirsiniz : https://github.com/HewlettPackard/hpe-solutions-hpecp/

Seçme Makaleler:

HPE's Enterprise.nxt aracılığıyla kurumsal BT'de kapsayıcıya alma konusunda uzman tavsiyesi
Bulut tabanlı açık kaynaklı Kubernetes , HPE Enterprise.nxt aracılığıyla neden önemlidir?
Depolama sistemleri ve konteynerler , HPE's Enterprise.nxt aracılığıyla birbirlerini optimize eder
Geçici kapsayıcı selü, HPE'nin Enterprise.nxt aracılığıyla ağ görünürlüğünü ve güvenliğini zorlar
Teknolojinin geleceği hakkında bilgi sahibi olun. Haftalık analizler ve kaynaklar için kaydolun